Kutná Hora – krásný den se špatným koncem

(Kutná Hora, 3.11. 2015) – Po Benešově a Mladé Boleslavi byla další zastávkou projektu „Dožij se dvaceti“ Kutná Hora, konkrétně Střední odborná škola a Střední odborné učiliště řemesel. 60 studentů a studentek oboru sociální správa, budoucích kadeřnic, kosmetiček a mechaniků absolvovalo dva téměř tříhodinové interaktivní semináře složené z teoretické i praktické části.Publikum nás (ostatně jako zatím všude) příjemně překvapilo – a v Kutné Hoře jsme dokonce poprvé slyšeli potlesk!

Také v Kutné Hoře jsme spojili síly s místním oddělením Policie České republiky, kterou přímo na místě reprezentoval Vladimír Zdeněk z dopravního inspektorátu a dokázal se doslova rozdvojit – v teoretické části doplnil přednášku fotografiemi dopravních nehod mladých řidičů, k nimž došlo v jeho „rajónu“, v praktické části pak se studenty debatoval o vlivu alkoholu a drog na reakce řidiče, dobrovolníci měli možnost nechat se otestovat.

V teoretickém bloku se studenti setkali s lektory prevence, s MUDr. Janem Hendrychem – traumatologem z Thomayerovy nemocnice v Praze – Krči, nejsilnějším zážitkem byl pro většinu účastníků rozhovor s panem Janem Hamrem, viníkem tragické dopravní nehody, jehož dcera byla později při jiné nehodě velmi vážně zraněna.

Ani v Kutné Hoře nechyběl posuvný simulátor nárazu a zkoušku si kromě studentů nenechali ujít ani mnozí členové pedagogického sboru. Velmi věrohodná simulace vážné dopravní nehody v podání záchranářů a skvělého figuranta z Royal Rangers a s členem týmu posttraumatické péče Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje prověřila připravenost a postoje v krizové situaci – a kutnohorští studenti obstáli na výbornou. Náš tým odjížděl s příjemným pocitem a přáním, aby zůstalo „jen“ u nácviku. Bohužel, pouhé dva dny po naší návštěvě zemřel při autonehodě u Kutné Hory dvacetiletý řidič – dokonce bývalý žák školy. Snažíme se ze všech sil, ale osvěty v této oblasti je stále málo. Prosím, buďte na sebe opatrní. Život stojí za to!

Nejnovější zprávy

Je objednáno!

Trvalo to více než rok, než se nám podařilo shromáždit peníze na skeletální

Už jen kousíček…

Děkujeme všem, kteří vyslyšeli naše vánoční přání a přispěli do sbírky na nákup