Lidé v Kolečku

O kolečko víc ...

… máme v Kolečku všichni. A jsme na to hrdí. Baví nás pomáhat a odměnou jsou nám mimo jiné setkání s úžasnými lidmi. Tahle práce totiž z nějakého důvodu nepřitahuje pitomce. Jsme taky asi jedni z mála, kdo rádi jezdí do nemocnic. Většinou tam přivezeme něco užitečného a všichni se tam na nás usmívají …
Nadační fond Kolečko pomohl od roku 2004 tisícům zraněných dětí v úrazových centrech a další tisíce jsme naučili, jak úrazům předcházet nebo minimalizovat následky.

Zřizovatelé

Tomáš Beran

zřizovatel

*16. 5. 1972

Fotograf. Pochází z Brna, od roku 1995 žije v Praze. Jeho snímky, především portréty osobností, jsou známé z reklamních kampaní a časopisů. Tomášův příběh, jehož podstatnou kapitolou je vznik Kolečka, můžete vidět mj. v pořadu České televize 13. komnata Tomáše Berana.

Anna Říhová

zřizovatel

*17. 5. 1978

Absolventka pedagogické fakulty UK   v oboru speciální pedagogika pracovala jako osobní asistentka Pražské organizace vozíčkářů a několik let působila jako konzultantka Linky bezpečí pro děti. Maminka Viktorie a Vincenta se věnuje módnímu stylingu, reklamě a módnímu poradenství.

Správní rada

Linda Jandová

předsedkyně správní rady

*19. 1. 1972

Vystudovala žurnalistiku na Fakultě sociálních věd UK. Pracuje pro nezávislou českou komunikační skupinu KNOWLIMITS Group.   Organizovala svatby a byla manažerkou swingového orchestru Melody Makers Ondřeje Havelky. Maminka Alžběty. Alberta a Cyrila miluje kromě Kolečka a své rodiny vaření, swing, staré filmy, knížky, procházky a cestování po Střední Evropě.

Prof. MUDr. Petr Havránek, CSc.

místopředseda správní rady

*3. 5. 1951

Emeritní přednosta kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. lékařské fakulty UK a Thomayerovy nemocnice  v Praze – Krči a vedoucí lékař Centra dětské traumatologie TN, místopředseda České pediatricko-chirurgické společnosti, člen výboru České společnosti úrazové chirurgie. Člen Vědecké rady 3. LF UK a několika odborných komisí při MZ ČR. Ze záliby fotografuje a pěstuje vysokohorskou turistiku, cykloturistiku a golf. Je ženatý, má dvě dcery a dvě vnučky.

Doc. MUDr. Tomáš Pešl

člen správní rady

*22. 4. 1959

Přednosta Kliniky dětské chirurgie         a traumatologie 3. Lékařské fakulty UK a TN v Praze Krči, zástupce přednosty kliniky. Ženatý, má jednu dceru, jednoho vnuka a jednoho psa. Ve volném čase se rád toulá jakoukoliv přírodou pěšky či kolmo. Je rád na světě a taky v Kolečku.

Revizorka

Jana Štěpánková

*22. 3. 1983

Advokátka, absolventka Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Ve své praxi se věnuje zejména právu občanskému, obchodnímu nebo správnímu. Zajímají ji také otázky rozvíjejícího se zdravotnického práva. Má ráda zvířata, filmy, knížky, hudbu      a přírodu a především svou úžasnou rodinu.

Patronka

Linda Rybová

*15. 10. 1975

Herečka a producentka, dříve v angažmá v Divadle pod Palmovkou a Komedie, hostovala v Národním a Dejvickém divadle, v Ungeltu nebo v divadle Ta Fantastika v inscenacích Markéta Lazarová, Král Lear, Láska a porozumění, Osm žen atd. Nyní hraje a produkuje představení v divadlech Palace a Verze(Africká královna, Miláček Anna, Opona nahoru, Jméno, Vyvolený, Vášnivost).