CHINASKI A VILLA TUGENDHAT PRO KOLEČKO

V pondělí 2. 6. 2014 ve 20:00 proběhne ve Vile Tugendhat benefiční koncert kapely CHINASKI, jehož výtěžek ze vstupného bude v plné výši věnován Traumatologickému centru dětské nemocnice v Brně. Finanční výtěžek bude použit na nákup instrumentária a vybavení pro ambulantní traumatologii s instrumentačním stolkem v hodnotě 80 000 Kč a dětskou polohovací postýlku s aktivní matrací a příslušenstvím v hodnotě 20 000 Kč.

Myšlenka pokusit se využít zájem veřejnosti pro o prohlídku vily v dobročinný účel, dala vzniknout unikátní spolupráci Nadačního fondu Kolečko s Muzeem města Brna / Villou Tugendhat.

V příštím roce uplyne 60 let od doby, kdy bylo ve vile Tugendhat zřízeno a téměř 25 provozováno rehabilitační středisko pro děti s vadami páteře při Fakultní dětské nemocnici v Brně. Nadační fond Kolečko, který pomáhá dětem postiženým následky dopravních nehod, nebo jiným úrazem, slaví v tomto roce 10. narozeniny. To je ideální situace pro společnou podporu jednoho z osmi dětských úrazových center České republiky, Traumatologické centrum Dětské nemocnice v Brně!

Program večera

20:00 Přivítání hostů a slavnostní přípitek v zahradě
20:30 Představení aktivit Nadačního fondu Kolečko
21:00 Akustický koncert kapely CHINASKI v hlavním obytném prostoru vily Tugendhat

Nadační fond Kolečko

Nadační fond Kolečko se 10 let své existence věnuje především přímé finanční podpoře všech osmi dětských úrazových center na území České republiky (Praha –Krč, Praha-Motol, Plzeň, Ústí n. Labem, Hradec Králové, České Budějovice, Brno, Ostrava), mezi která rozdělil finanční prostředky, lékařské přístroje, zdravotní pomůcky a vybavení v celkové hodnotě více než 8.000.000,-Kč. Druhým pilířem činnosti je prevence úrazů dětí v silničním provozu. Do projektu interaktivních tréninků s názvem „Rozhlédni se!“, realizovaném v základních, mateřských a speciálních školách i dětských domovech nebo letních táborech, investovalo Kolečko od roku 2010 téměř 2.000.000,-Kč.
Více na www.kolecko.cz

CHINASKI

Česká pop rocková skupina. Vítěz ceny Anděl (2005 a 2007) udělované Akademií populární hudby. Chinaski letos slaví 20 let na scéně. V únoru na jejich vyprodanou show v O2 areně v Praze dorazilo 16000 fanoušků. Opakem bude komorní atmosféra ve vile Tugendhat, kde skupina představí průřez repertoárem v akustické podobě, exkluzivně v celé sestavě.

REZERVACE A PRODEJ VSTUPENEK

Vstupné: 1000,- Kč
Příjem ze vstupného bude v plné výši věnován Traumatologickému centru Dětské nemocnice v Brně.

Rezervace vstupenek na info@tugendhat.eu nebo na 515 511 015.

Kapacita omezena na 50 osob.

Akci finančně podpořili: Atelier

Nejnovější zprávy

Den pro dobro

V roce 2012 vznikla v USA myšlenka vytvořit protipól nákupní horečce spojené s

Blížíme se k cíli

Postele pro Centrum dětské traumatologie Fakultní nemocnice v Ostravě už pomalinku vyhlížejí své