Kolečko předalo Centru dětské traumatologie v Krči vybavení za více než 570.000,-Kč!

Linda Rybová, patronka a členka správní rady nadačního fondu Kolečko a Linda Jandová, předsedkyně správní rady fondu, otevřely ve středu 17.dubna zrekonstruované rehabilitační centrum v hodnotě téměř 350.000,- Kč a předaly Klinice dětské chirurgie a traumatologie v Thomayerově nemocnici léčebné pomůcky a vybavení za 230.000,-Kč. Díky rekonstrukci je nová rehabilitační tělocvična lépe přizpůsobena potřebám dětských pacientů. Moderní vybavení pro Kliniku dětské chirurgie a traumatologie jim zase pomůže urychlit léčbu a rekonvalescenci.

„Nové podložky určené k překládání pacientů, dva přístroje k podtlakové terapii, které používáme k léčbě rozsáhlých a špatně se hojících ran, a deset nových infuzních dávkovačů pomohou zajistit rychlejší a efektivnější rekonvalescenci našich pacientů,“ říká o novém vybavení profesor MUDr. Petr Havránek, CSc., přednosta Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. lékařské fakulty UK při Thomayerově nemocnici v Praze-Krči a zároveň člen správní rady nadačního fondu Kolečko. „Infuzní dávkovače Pilot A2 s příslušenstvím zcela nahradí naše stávající zastaralé a poruchové typy,“ doplňuje profesor Havránek.

Toto vybavení bylo pořízeno za finanční prostředky získané prodejem grafického listu „Anděl strážný“ Jiřího Slívy. Kolekci grafik a sponzorský dar 150.000,-Kč věnovala Kolečku pojišťovna AIG u příležitosti 20.výročí působení společnosti v České republice. Grafické listy je stále možné zakoupit (linda@kolecko.cz). Stavební úpravy, rekonstrukční práce a dekorace (realizace Ateliér Kolář) rehabilitace přišly na 175.000,-Kč, stejnou částku zaplatilo Kolečko za tři významné rehabilitační pomůcky: motorovou dlahu pro zlepšování hybnosti dolních končetin, přístroj pro elektroléčbu a Vojtův stůl, který umožňuje snazší a bezpečnější manipulaci s pacientem. Úprava rehabilitace byla pořízena z prostředků věnovaných především generálním partnerem Apotex, společností Amway ČR, Zepter ČR a z výtěžku benefičního představení hry „Africká královna“ , které se konalo 11.září 2012 v pražském divadle Palace. Přehled darů:

 MnožstvíCena celkem
Pro kliniku dětské chirurgie a traumatologie
Rollbord1ks12 088 Kč
Vivano Tec2 ks90 750 Kč
Infúzní dávkovače Pilot A210 ks120 590 Kč
Pro rehabilitační centrum
Vojtův stůl BTL 1300 s přísl.1 ks31.290 Kč
Přístroj pro elektroléčbu BTL 4625 PROFI 2x PLUS1 ks47.219 Kč
Motorová dlaha Daniflex 480 IEC CPM 2201 ks96.900 Kč
Rekonstrukce tělocvičny 175 390 Kč
Celkem: 574 227 Kč

Pobyt ve nemocnici nebývá příjemný, ale v nové tělocvičně se pacientům bude určitě rehabilitovat veseleji..

Čáp, žába, slepička a krab podle návrhů Ateliéru Kolář a především speciální Vojtův stůl pro snazší manipulaci s pacienty.

Motodlaha – úžasná mobilní pomůcka, která “sama” procvičuje zraněnou končetinu, zatímco pacient si čte, hraje nebo se třeba učí.

Operační podložky, přístroj pro vakuovou léčbu a infuzní pumpy, které byly zakoupeny díky projektu “Anděl strážný”, realizovaného se společností AIG Europe Limited.

Prof. MUDr. Petr Havránek, CSc., přednosta kliniky, Lindy Rybová a Jandová z NF Kolečko, Mgr. Martin Plíšek, náměstek ministra zdravotnictví a především grafický list “Anděl strážný” Jiřího Slívy.

Nejnovější zprávy

Je objednáno!

Trvalo to více než rok, než se nám podařilo shromáždit peníze na skeletální

Už jen kousíček…

Děkujeme všem, kteří vyslyšeli naše vánoční přání a přispěli do sbírky na nákup