„ROZHLÉDLO SE“ DALŠÍCH 2 396 DĚTÍ

Ve druhé sezóně se projekt prevence dětských úrazů v silničním provozu „Rozhlédni se!“ zastavil na osmi místech České republiky:

  • 10. března v Základní škole Březenecká v Chomutově
  • 20.dubna v Základní škole ve Vizovicích
  • 1. června v Muzeu Policie v Praze
  • 4. června na dětském dnu ve Žlutých lázních také v Praze
  • 2. – 5.července na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech
  • 20. srpna na 1. Kolínském festivalu filmu
  • 22. září v Základní škole F.L. Čelakovského ve Strakonicích
  • 17. října v Základní škole Edisonova v Teplicích
  • 25.listopadu v Základní škole v Hnátnici (nedaleko Ústí nad Orlicí)

Základem projektu Rozhlédni se! zůstávají interaktivní tréninky dovedností, které děti odpovídající formou upozorní, na co si dávat na chodníku a na silnici pozor. Děti, které úspěšně absolvují všechna teoretická i praktická soutěžní stanoviště, jsou odměněny osobním „řidičským průkazem“ Rozhlédni se.

Od poloviny loňského roku jsme náš tým obohatili o Lucii, Matěje a Rajče – postavičky od výtvarnice Evy Sásové. Starší sestra Lucie zná všechna pravidla a pomáhá bráškovi Matějovi vyhnout se nebezpečím, která na něj mohou číhat na silnici, na kole, na bruslích nebo v autě, pokud se nebude správně chovat. Rajče je mimoň – věčně se sluchátky na uších, nevidí, neslyší, nedává pozor – a proto je z něj často kečup.. V životě to ale většinou legračně nekončí, takže se rozhodně vyplácí poslouchat Lucii a hlavně Roberta Šťastného, garanta projektu a špičkového odborníka na bezpečnost dětí v silničním provozu, který osobně vede interaktivní tréninky a diskuse a spoluvytváří kvízy, hry i tiskové materiály k projektu.

V letech 2010 a 2011 jsme rozdali už téměř 5000 „řidičáků“ dětem ve věku od 6 do 10 let z mateřských i základních škol a dětských domovů v Čechách i na Moravě. Doufáme, že nic důležitého nezapomněly a nesetkáme se s nimi v některém z dětských traumacenter, kterým Kolečko pomáhá..

Nedokázali bychom to bez pomoci generálního partnera akce „Rozhlédni se!“, společnosti Eurovia CS, která také loni financovala tento projekt velkorysou částkou 600.000,-Kč. Děkujeme!

Nejnovější zprávy

Den pro dobro

V roce 2012 vznikla v USA myšlenka vytvořit protipól nákupní horečce spojené s

Blížíme se k cíli

Postele pro Centrum dětské traumatologie Fakultní nemocnice v Ostravě už pomalinku vyhlížejí své