Benefice Divadla Verze vynesla přes 120.000,- Kč

O něčem takovém sní každý, kdo pracuje v neziskové organizaci. Přijde za Vámi někdo – v našem případě to byla krátká cesta, protože Linda Rybová je patronkou a předsedkyní správní rady Kolečka – s nápadem udělat benefici. V květnu sedíte na první schůzce s Lindinými kolegy z Divadle Verze (Janou Janěkovou, Igorem Chmelou, Davidem Prachařem, Thomasem Zielinskym, Lídou Christovou a Lindou Slunéčkovou)….. a v neděli 8. prosince večer stojíte na jevišti Vršovického divadla MANA, před sebou 200 skvěle naladěných lidí, v ruce držíte šek na 100.747,- Kč (později někdo přidá ještě 20.000,- Kč) a fakt máte husí kůži, přestože v sále je vedro k padnutí. Je to takhle jednoduché, když potkáte ty správné lidi. V noci nemůžete usnout, máte pocit, že byste si to celé dali znovu: plakáty, avíza, pozvánky, telefonáty, někdy přemlouvání, strach z toho, že nebude vyprodáno a hercům to bude líto, že se vybere málo peněz a ta spousta energie vyjde trochu nazmar… A pak jen krátké střihy jako v traileru: fronta známých a přátel u pokladny, pán, který se ptá co je to benefice a po představení slíbí, že příště přijde zas, Lindiny skvělé lasagne a Janiny slané štrůdly, David Prachař je Bůh!, Igor Chmela jako Panna Marie opravdu porodí Ježíška a pak to rozbalí jako frontman kapely Dafné, na schodech sedí pan docent Pešl a užívá si každou notu, dokud policejní hlídka decentně neupozorní, že už vážně musíme končit.

A od pondělního rána desítky mailů a telefonátů „bylo to skvělý!“, „fantasticky jsme se bavili“ nebo „kdy zase příště?“ Snad brzo. Protože to stálo za to.

Díky celému Divadlu Verze a panu Frýdlovi z MANY. Díky Antonínovu pekařství a Vinařství Johann W. z Třebívlic.

Díky všem, kteří zaplatili 850,- Kč za vstupenku, takže opravdu máme 120.747,- Kč pro Centrum dětské traumatologie Thomayerovy nemocnice.

Díky za nejhezčí dárek k 15. narozeninám Kolečka

Nejnovější zprávy

Je objednáno!

Trvalo to více než rok, než se nám podařilo shromáždit peníze na skeletální

Už jen kousíček…

Děkujeme všem, kteří vyslyšeli naše vánoční přání a přispěli do sbírky na nákup