Boyard v Hradci

Legendární pevnost se bohužel do Čech nestěhuje, ale 26. ledna zajel do Centra dětské traumatologie fakultní nemocnice v Hradci Králové jeden z vítězných týmů, vyslaných do francouzského Boyardu televizí Prima. Jan Čenský, Eva Decastelo, Lukáš Langmajer, Karel Hynek a Dušan Chrástek vybojovali pro Kolečko 127.200,- Kč, které jsme použili na nákup zastaralého vybavení lůžkového oddělení traumacentra, konkrétně už téměř starožitných nočních stolků. Na 32 nových, krásných, barevných a bezpečných, které jsme pořídili za 129.366,- Kč, se „dream team“  přijel podívat i se štábem Top Star Magazínu.  Chyběl pouze stylista Dušan Chrástek. ale jeho kolegové na něj s láskou celou dobu vzpomínali, stejně jako na náročné natáčení.

Jak se s úkoly vypořádal tým, který zažil při natáčení nejhorší počasí, včetně deště a blesků? Eva Decastelo dokonce chtěla otce Furu uplatit českým salámem. „Já jsem dostala takový ty malý mrchy, takže jsem prakticky přišla o hlas. Byli tam štíři, pavouci a ještě něco, co vlastně ani nevím, co bylo, ale všechno to po mně lezlo a projevila jsem se jako totální hysterka, z tý kobky, kde jsme tohle dělali, jsem byla slyšet až k Furovi nahoru.“  Kapitán týmu Jan Čenský lezl po výškách, hrabal se v odpadcích a zapomněl si brýle. „Tarantuli jsem držel poprvé v životě. Ukázali nám velmi pečlivě, jak se zvířaty zacházet, abychom jim neublížili. Vlezl jsem do místnosti, kde byli právě pavouci a štíři. Já navíc blbě vidím, takže když jsem vytáhl štírovi tu indicii, říkal jsem si, já neuvidím na ty písmenka. Takže paradoxně snadná disciplína, ale rozmotat a přečíst, tak to bylo to nejhorší. Jinak úžasný zážitek. Já na Pevnost Boyard koukám 27 let, takže nejdéle ze všech.

O svoje zážitky se hrdinové z Boyardu podělili i s malými pacienty a jejich rodiči. Návštěva oddělení se protáhla téměř na dvě hodiny, Jan Čenský, Lukáš Langmajer, Eva Decastelo a Karel Hynek nevynechali jedinou postýlku a potěšili nejen svou přítomností, drobnými dárky, ale třeba i tím, že se ujali roznášení obědů. Nečekaným dobrovolníkům poděkoval i MUDr. Jindřich Preis, vedoucí lékař Centra dětské traumatologie FN v Hradci Králové..

Vybavení jsme lůžkovému oddělení slibovali několik let, letos se na nás usmálo štěstí díky televizi Prima. Bylo pro nás ctí být jednou z neziskových organizací podpořených v rámci českého vysílání Pevnosti Boyard. A je třeba říct, že v historii Kolečka žádný donor nepřinesl takovou oběť jako členové vítězného týmu…

Nejnovější zprávy

Je objednáno!

Trvalo to více než rok, než se nám podařilo shromáždit peníze na skeletální

Už jen kousíček…

Děkujeme všem, kteří vyslyšeli naše vánoční přání a přispěli do sbírky na nákup