Na palubě Africké královny připlulo Kolečku 637.663,-Kč

Téměř po dvou letech se na tradiční benefici sešli ti, kdo mají „O Kolečko víc“. 11.září znovu v divadle Palace na Václavském náměstí, tentokrát na představení hry C.S.Forestera Africká královna. Ten nádherný film s Katherine Hepburn a Henrym Fondou jste už určitě viděli a divadlo s Lindou Rybovou a Hynkem Čermákem je …..prostě fantastické!! Byl to úžasný večer, všichni se smáli a slzeli a skvěle se bavili, byla to sladká odměna všem dárcům za dobrý skutek. Téměř 400 lidí si zakoupilo vstupenky v celkové hodnotě 139.663,-Kč, partneři nadačního fondu „přihodili“ téměř 0,5 milionu korun, takže Kolečko mohlo rozdávat. A to děláme úplně ze všeho nejraději.

Michaela Lovětínská, produktová manažerka společnosti Apotex,generálního partnera NF Kolečko, přinesla na pódium šek na 457.000,-, což reprezentuje 2,-Kč z každého balení doplňků stravy prodaného od dubna 2011 do srpna 2012. Pak přišel se svou hřivnou, respektive šekem na 70.000,-Kč Ing. Jan Stránsky, manažer vnějších vztahů společnosti Amway Česká republika. Částka zahrnuje jak 29.000,-Kč za nákup vstupenek, tak 41.000,-Kč jako mimořádný příspěvek na benefici.

Posledním „Ježíškem“ byl generální ředitel společnosti Zepter International, pan Michal Jílek. Kolečku předal speciální bioptronovou lampu za 53.990,-Kč. Zaměstnanci a partneři firmy obsadili 150 míst (vstupenky v hodnotě 71.800,-Kč) a měli tak po celou hrací dobu jasnou přesilovku. Lampa okamžitě putovala do rukou MUDr.Jindřicha Preise, vedoucího lékaře Centra dětské traumatologie Fakultní nemocnice v Hradci Králové, který si z benefice zároveň odvezl šek na 334.110,-Kč na nákup dvou zobrazovacích monitorů určených pro operační sály.

Po něm se na jeviště elegantně (jako by se tam narodil) vyhoupl jeho kolega z brněnského traumacentra, primář operačních sálů MUDr.Vladimír Bartl, aby převzal šek na 110.031,30Kč, což je cena mikrochirurgického instrumentária pro neurotraumatologii. V tu chvíli viděli diváci vůbec nejnázornější ukázku fungování Kolečka, protože z portálu přiskočila paní Krištůfková z dodavatelské firmy a vtiskla panu primáři do rukou box s instrumentáriem , takže alespoň diváci v prvních řadách viděli ty na první pohled úplně obyčejné nůžtičky a skalpílky a kleštičky, ve skutečnosti ovšem unikátní operační nástroje, které v povolaných rukách dokážou zázraky.

Nakonec rozvážně a s úsměvem vstoupil na scénu přednosta Kliniky dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice v Krči Prof.Mudr.Petr Havránek,CSc. Šek na 350.000,-Kč, které budou použity na výstavbu a vybavení rehabilitačního centra kliniky, si odnášel doslova s rozzářenou tváří.

A tak jsme rozdali všechno, co jsme dostali, vlastně ještě víc, a konečně přišel čas pro Africkou královnu. .. Děkujeme všem partnerům i jednotlivcům za příspěvky a báječnou atmosféru (herci vzkazují,že jste byli skvělí!!), díky Lindě Rybové a Hynku Čermákovi, díky divadlu Palace a všem, kdo se o nás a Kolečko postarali. Kéž by každá plavba dopadla takhle šťastně!

Všechny fotky ke stažení

Nejnovější zprávy

Je objednáno!

Trvalo to více než rok, než se nám podařilo shromáždit peníze na skeletální

Už jen kousíček…

Děkujeme všem, kteří vyslyšeli naše vánoční přání a přispěli do sbírky na nákup