Milion korun na léčení zraněných dětí

Raiffeisen stavební spořitelna a.s. se rozhodla navázat na loňský úspěšný projekt spolupráce s Kolečkem a v listopadu a prosinci 2008 opět věnovala 50,- Kč z každé nově uzavřené smlouvy ve prospěch zraněných dětí. K částce 657.800,- Kč od RSTS a.s. přidal nadační fond Kolečko 342.451,- Kč (díky generálnímu partnerovi, společnosti Apotex Česká republika), a tak si dětská traumacentra v Hradci Králové, Ústí nad Labem a Českých Budějovicích mohla rozdělit více než 1 milion Kč na nákup přístrojů a léčebných pomůcek. V současné době probíhají na jednotlivých odděleních setkání zástupců RSTS a.s. a nadačního fondu Kolečko s novináři a lékaři, kteří prezentují, jakým způsobem oddělení sponzorský dar využila.

Máme za sebou milé setkání ve fakultní nemocnici v Hradci Králové, kterého se kromě pana primáře MUDr. Jindřicha Preise zúčastnil regionální ředitel RSTS a.s. Ing. Eduard Kolář a obě „Kolečkové“ Lindy – Rybová i Jandová. Centrum dětské traumatologie požádalo o příspěvek ve výši 340.251,- Kč na nákup 5 infuzních pump a 3 perfuzorů s příslušenstvím. Kromě zjevného rozdílu mezi starými a novými přístroji popsal MUDr. Jindřich Preis, PhD. i výhody týkající se funkčnosti moderního vybavení: „Nové přístroje pro podávání tekutin a léků nitrožilně od jednoho výrobce nahradily staré, nespolehlivé a vysloužilé, navíc od různých výrobců a tím každý s jiným ovládáním. Teď máme programovatelné přístroje, takže jsou nastaveny limity pro podání maximální dávky konkrétních léčiv k zamezení podání jejich nepřiměřené dávky. Došlo tak ke zjednodušení obsluhy, zlepšení plynulosti podávání a komfortu pacienta a v neposlední řadě i ke zvýšení bezpečnosti podávaných léčiv“.

Ve čtvrtek 14. 5. nás čeká návštěva Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, kde většina z nás poprvé v životě (naštěstí) uvidí monitory vitálních funkcí typů Dinamap ProCare 400 a Dash 4000. Ty si tamnější dětské traumacentrum pořídilo za 330.000,- Kč. Stejná částka putovala i na konto fakultní nemocnice v Českých Budějovicích, kam se v nejbližších týdnech pojedeme podívat na akumulátorovou vrtačku s poetickým názvem Kolibřík, používanou při skeletálních operacích dětských pacientů.

Nejnovější zprávy

Je objednáno!

Trvalo to více než rok, než se nám podařilo shromáždit peníze na skeletální

Už jen kousíček…

Děkujeme všem, kteří vyslyšeli naše vánoční přání a přispěli do sbírky na nákup